16 Nisan 2010 Cuma

Alkışlanacaklar


Mutlu haber geldi, Papazın Çayırı tarafından başlatılan ve kısa sürede büyük destek bulan kampanya başarıya ulaştı. Fenerbahçe Acıbadem Bayan Voleybol takımı büyük bir aksilik olmazsa, 18 Nisan Pazar günü oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçından önce tribünleri dolduran 50.000 kişi tarafından alkışlanacak.

Oyuncuların nasıl bir ruh halinde olduğunu hayal edebiliyorum, 50.000 kişi tarafından alkışlanacak olmak düşüncesi onları mutlaka çok heyecanlandırıyordur. Her sporcuya kolay kolay kısmet olmayacak bir tecrübe yaşayacaklar ama onlar bunu sonuna kadar hak etti. Muhtemelen o gün göreceklerini hayatlarının sonuna kadar unutmayacaklar. Belki de yıllar sonra bile bir stadın ortasında 50.000 kişi tarafından ayakta alkışlandıkların anlatacaklar.
.
İşin bir diğer güzel yanı da Fenerbahçe taraftarının birlikte hareket ederek böyle bir organizasyonu başarmış olması. Çok kısa bir süre önce benzer bir hareketle Milliyet gazetesine özür dileten güç, şimdi de bu kampanyanın altına imzasını attı. Blog yazarlarından taraftar gruplarına, kişisel sitesinde banner yayınlayan futbolcusundan yönetim kuruluna kadar emeği geçen tüm Fenerbahçe taraftarlarına teşekkürler.

Eğer bir de Erkek Voleybol takımı o gün lig kupasıyla birlikte sahada olabilirse muhteşem olacak..
.
***
.
.
Biraz önce Barış Abinin gönderdiği yorumla sonunda mutlu haberi verebiliriz.
.
Şimdi "Gündem" programında Aslı söyledi. Pazar günü stadyuma geleceklermiş. Papazın Çayırı ekibine, bu duyarlılıklarından ötürü teşekkürü borç biliyorum.
.
Mutlu sona ulaşmamızda en çok emeği geçen insanlardan birisi olarak tevazu gösteriyor tabii ki. Spor blogları açıldığından beri kolektif bir bilinç oluşturmayı, sesi çıkmayanların sesi olmayı başardılar. Fenerbahçe taraftarına büyük bir gurur veren sporcularımızı alkışlamak yapabileceklerimizin en basitiydi sanırım. Bu fikri benimseyen, destek veren, yapılması için aktif olarak çabalayan, yönetime ulaşmasını sağlayan herkese ve bu fikri destekleyen Fenerbahçe yönetimine çok teşekkürler. Anlamlı bir taraftar hareketinin sonuca ulaşması her defasında uzak kaldığım tribünleri hatırlatıyor bana, gözlerim doluyor. Daha önce bilet fiyatları indirildiğinde yaşadığım gururu kelimelere dökmüştüm, şimdi yeri değil, vakit bulunca yine yaparım.
.
Kampanyaya destek veren siteleri son bir kez güncelleyeyim, çok değişik kanallarla çok insandan destek geldiği için atladığımız, unuttuğumuz insanlar varsa özür dileyelim. Ayrıca kampanyanın başından beri, sık sık yapılan bir hatayı tekrarlayıp "Şükrü Saracoğlu" yerine "Şükrü Saraçoğlu" yazmışız, bu hata için de güzel haberi iletirken herkesten özür dileyelim ve düzeltelim.
.
Pazar günü hepimiz Kadıköy'de hak edenleri hak ettikleri gibi karşılıyor olacağız.
.
4) Ortaya Karışık - http://ahmet-in-yeri.blogspot.com/
5) Fenerbahçem Benim - http://fenerbahcembenim.site88.net/
11) Yiğit Yılmaz - http://ygtylmz.blogspot.com/
14) Hep Meraklıyım - hepmerakliyim.blogspot.com
15) Semih Tali - http://semihtali.com/
18) Romantik Kanaryalar - http://romantikkanaryalar.blogspot.com/
23) Ver Leftere Yaz Deftere - http://verleftereyazdeftere.blogspot.com/
25) Fenerblog - www.fenerblog.com
29) Kerem Özgenel - http://keremozgenel.blogspot.com/

2 yorum:

Bolat dedi ki...

harikulade bir gelisme...
umarim fikir ayriliklarina düsmedigimiz baska konularda da ayni tepkileri koyabiliriz tüm fenerbahceli bloglar olarak... bilet fiyatlari, gazeteleri yaptiklari haberlerden ötürü özre davet ve belki de federasyonun ortaya koymaya calistigi yabanci sinirlamasina tepki...

bir ise yaramasi gerekmez illa ki, yeterki ses ciksin...

Patasana dedi ki...

Hepinizin eline sağlık. Çok istediğim bir şeydi. Oldu. Türkler bir yana Gamova, Nati, Dirickx, Alice sanırım neye uğradığını şaşıracak:) Sonrasında voleybolu Fenerbahçede bırakıcam demeçleri duyarsak şaşırmam:) Bir türlü maçlarına gidemedim kısmet onlar bize geliyor...