31 Mart 2011 Perşembe

Hurmalar


Hazır, dedim, dünyanın en kötü başlığını atmışken, şöyle bir-iki ay kalsın orada. Beni onu yazmaya gark eden çipi tespit ettik ama değiştiremedik henüz, japonyadan yedek parça bekliyoruz.

Blogspotun başına gelenlerden sonra ne blog okuduk, ne yazdık. Bu arada Galatasaray tamamen havlu attı. Kupaya, lige, yönetilmeye. Havlu daha da büyürse kefen olacak gibi gelmeye başladı. Yine Alex kazandı, yine hoca gitti, yine bir evladımız(!) harcanacaktı - Tugay yemedi filan falan.

Herşeyden önce, Hagi'yi çok seviyorum, hep müthiş saygı duyuyorum, ve ne olursa olsun "OH BE GİTTİ" diyen adamla işim olmaz, olacaksa da kavga olur. Kendi götünü kurtarmak için teknik direktörlüğe Hagi'yi getirenler hıyardır, Hagi değil. Sportif direktör, scout-başı filan değil, doğrudan harcayacağın yere getiriyorsun Hagi'yi. Bülent Ünder bugün doğru isim. Sadece bugün değil ekimde de doğru isim olurdu ama geçti Bor'un pazarı. Sezgin istifa etti Allah razı olsun. Bekleseydi daha. Başkanın her fırsatta belirttiği özverisi olmadan nasıl geçecek günler ah? Stumpf-Falco'nun yerine Kuzmanovski-Mapeza, Mondragon yerine Orkun, Saidou yerine Inamoto gelmese nasıl tez yazardık biz, şimdi neyleyeceik? O 200bin dolar için pazarlıklar etmese, öbürü Ribery'nin parasını yatırsa, beriki 27'ye alıp 5'e satmasa...

Yazın yediğin hurmalar gelir götünü tırmalar. Rerere rarara'yla çınladı kongre salonu ibra edilmedikleri kabul edildiği anda. Ne acayip. Camia Canaydın döneminin finansal kabusunda bir adım geri çekilmişti. Daha az kaybedecek şeyi olanlar istedi görevi, normal şartlarda başkan olması pek olası olmayan Polat da bu şartlar altında göreve geldi. Yapsın bakalım ne yapıyor dendi adeta. Bir daha bulamaz bu şansı, hele hele yaka paça aşağı indirildiği unutulmayacakken.

Üstelik kendi kurduğu yönetim birarada çalışamamış, kavgalar, istifalar dedikodular, 'çete'ler damga vurmuş. Doğru dürüst konuşan ve klübün menfaatlerini savunan ikinci bir kişi daha öne çıkmamış. Stat bir şekilde (!) bitirilmiş ama ilk günden ağızda kötü tat bırakmış. Yılların hayali olan stat içimizde bir soğuklukla gözlerini dünyaya açmış, sezon rezalet, açılış skandal, taraftar-ultraslan içler acısı. Başkanı, lideri olan bir klübe benziyor mu resim? Klübün görünen yüzü futbol'muş! Yok canım? Çok üzülmüşler onlar da, tıpkı bizim gibi. Yapma beni de ağlatacaksın bajkan.

Oturuyoz sessiz ve kederli,
bizim bakkalın orda,
nevizadeye bile gidecek halde değiliz

1 yorum:

Pamukk dedi ki...

kongrenizi çok beğendim ama darısı başımıza.
kimin ahını aldınız nedir bu çektikleriniz bilemiyorum:)