24 Eylül 2011 Cumartesi

Buluşma


Askerlik sebebiyle geçen sezonun büyük bir bölümünü kaçırınca bu sezonu çok daha büyük bir özlem ve hevesle bekliyordum. Maça gitmek için çok büyük bir heyecan duyuyordum ama her şey piç oldu. Eylül ayı bitti ve hala Saraçoğlu'na gidemedim.

Ceza bitti ve sonunda İBB maçı ile stada girebileceğim. Her ne kadar yaşananlar beni sahanın içinden uzaklaştırmış olsa da o tribünde olmayı çok özledim. Belki maçı adam gibi izlemeyeceğim bile, şu an tek istediğim zaman zaman eleştirdiğim tribün tayfası gibi sahada olan biteni çok da umursamadan 90 dakika boyunca haykırmak.

O stada girip yeşil çimleri görünce bu yaz döneminde giden bazı şeylerin geri geleceğini de hissediyorum. Ve Fenerbahçe takımı ile Saraçoğlu'nda buluşmak için sabırsızlanıyorum. Sonuç ne olursa olsun mükemmel bir gün geçireceğimden eminim. Çünkü çok özledim.

Haydi artık şu maçın tarihi bir an önce açıklansın ve bir şafak da maç için saymaya başlayayım.

Buluşmaya az kaldı.

14 Eylül 2011 Çarşamba

İyi ki Varsın

Çok şey oldu, çok acaip 74 gün geride kaldı. Saha dışında bütün bu acaip şeyler olurken onları bir kenara bırakıp saha içine dönmek kolay değil. Ben de bunu yapamıyorum. Dışarıda verilen mücadele devam ediyor, o tarafta bir zayıflama yok ama sahada oynanan futbola ilgi gösteremiyorum. En basitinden Orduspor maçının özetlerini bile hala izlemedim, sadece golü gördüm. Mutlaka o duygular ortaya çıkmaya başlayacak ama sanırım biraz daha var.

Bu geçiş döneminde beni sahanın içine çeken en önemli güç ise Alex de Souza. Futbola tekrar aynı ilgiyi gösterdiğim zaman bunda en büyük pay onun olacak. İzlemenin insana sonsuz keyif verdiği futbolcu. Güzel insan, büyük karakter. O Fenerbahçe ambleminde yer alan sarı, yani "gıpta" nın karşılığı. Onu izlemekten vazgeçmek, o büyük keyiften uzak kalmak kolay değil.

İyi ki doğmuşsun bizi futbola bağlayan insan, iyi ki varsın.

Umarım daha çok doğum gününü burada bizimle kutlarsın..

12 Eylül 2011 Pazartesi

CL Fantasy Football 11/12


Futbol havasına girmek kolay değil, heves kalmadı. İlgimi iyice kaybetmemek için elden geldiğince Fantasy Football liglerine giriyorum ve yarın da Şampiyonlar Ligi başlıyor.

Ben takımımı oluşturdum, bir de lig açtım. Ligin kodu 106592-18441.

Bir de ufak ödülümüz koyalım ki boşa oynamayalım. Geçen sezon gibi yine futbol ile ilgili bir kitap olsun. Bizde sponsor falan yok, o yüzden bizden ancak böyle bir ödül çıkar.

Herkesi bekleriz.